Blog > Komentarze do wpisu
Minister zdrowia E. Kopacz broni palaczy i propaguje palenie !!!

Kopacz przeciw zakazowi palenia. Bezczelna i szkodliwa propaganda.
filmik: http://www.youtube.com/watch?v=7beuVGI-4R8

Po cholerę na każdej paczce papierosów znajduje się ostrzeżenie o niebezpieczeństwie zachorowania na raka opatrzone podpisem ministra zdrowia? Skoro minister zdrowia (przynajmniej bieżąca minister) jest jak najbardziej za, i poleca jak widać - nawet niepalącym - by wdychali dym produkowany przez palących?

autonomistka: "Zakaz palenia ze względu na wysoką szkodliwość dla innych jest łamaniem wolności osobistej tej flejtuchy. Jednocześnie przymusowe badania intymne dla kobiet, które nie zarażają nikogo swoją ewentualną chorobą, nie są łamaniem wolności. (...) Co z tego, że palacze powodują raka u biernych wchłaniaczy ich dymu. Wszak to godzi w wolność pani carowej, więc musi być złe. Ale carowa zadośćuczyni to zwiększeniem wykrywalności raka macicy (godzenie w wolność innych jest już ok.)
W każdym innym kraju za taki filmik pokazujący ministra zdrowia broniącego palenia byłyby wyciągnięte sankcje."

Trafny komentarz, a co do tego dodam? Moim zdaniem, to bezczelność i hipokryzja propagować profilaktykę antyrakową tylko w sytuacji gdy ma ona polegać na przymusowym molestowaniu każdej kobiety bardzo intymnymi badaniami (podczas gdy potencjalna choroba nie jest chorobą zakaźną i nie stanowi żadnego zagrożenia społecznego), natomiast całkowicie zapomina o jakiejkolwiek profilaktyce w sytuacji gdy idzie o głupi nałóg narażający "biernych palaczy" (zupełnie niewinnych, przypadkowych ludzi) na wielkie niebezpieczeństwo.

Ja na przykład na własne sumienie (i na własną odpowiedzialność ogólną i finansową) biorę to czy będę miała raka szyjki macicy, czy raka piersi. Czy będę go za własne pieniądze leczyć, czy sobie umrę w spokoju. Mam na to szanse znikome, ale jak się zdarzy - biorę odpowiedzialność. Ale z powodu tego, że ktoś ma ochotę na papierosa do kawusi (koniecznie w miejscu publicznym, w kazdej jednej kawiarni, restauracji, na ulicy, w parku) - nie zamierzam narażać swojego zdrowia (na raka płuc) i swoich odczuć estetycznych (na ewidentny smród ciągnący się w całej okolicy takiej osoby).

Palenie podczas prowadzenia samochodu też jest oczywiście całkiem bezpieczne? Zajmowanie sobie podczas jazdy rąk papierosem nie zagraża większą możliwością spowodowania wypadku i tymsamym dokonania szkód na zdrowiu i życiu własnym i innych niewinnych ludzi? O ile się nie mylę, istnieje już przepis zakazujący... ale Ewa Kopacz nie ma pojęcia o dotychczasowym porządku prawnym państwa w którym żyje, a chce tworzyć nowy.

wtorek, 12 stycznia 2010, lekarskie-naduzycia

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
mr_lupa
2010/02/05 15:54:18
jeśli jest taka możliwość, to proszę o podanie mi swojego maila. w komentarzu albo na adres mr_lupa@onet.eu. chciałbym zapytać o pewną rzecz
-
2010/02/05 17:48:01
Mój mail to: lekarskie-naduzycia (małpeczka) gazeta.pl
-
mr_lupa
2010/02/10 15:00:49
wysłałem zapytanie na maila:)
-
2010/02/11 17:33:52
Otrzymałam Pańskiego maila. Odpowiem skrótowo. Po pierwsze pytanie dotyczy dziedziny którą się nie zajmuję. Współczuję Panu, i na logikę - przyznaję rację oraz gratuluję ewentualnej odwagi w bronieniu się przed oczywistym nadużyciem. Jednakże dziedzina jak i konkretne wydarzenie o które Pan pyta podlega pod specyficzne regulacje prawne, możno ograniczające prawo człowieka do sprzeciwu. Myślę, że doskonale Pan wie o czym mówię (co nie znaczy że taki stan rzeczy pochwalam). Być może mimo wszystko lepiej będzie się nie narażać?
-
mr_lupa
2010/02/11 18:53:42
dziękuję za odp.:)
statystyka